loader

İKİNCİ EL MOTORLU ARAÇ SATICILARINA İLİŞKİN VERİ PAYLAŞIMI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Mesleki Yeterlilik Kurumu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı arasında İkinci El Motorlu Araç Satıcılarına İlişkin Veri Paylaşımı Protokolü 13 Nisan 2018 tarihinde imzalandı. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 13 Şubat 2018 tarihli 30331 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğü giren İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik ile ikinci el motorlu kara taşıtı ticaretiyle iştigal eden kişiler belgeli hale gelecektir.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda gerçekleştirilen törene Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın İsmail YÜCEL ile Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sayın Adem CEYLAN ve ilgililer katılım sağladı.

130418-1

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın İsmail YÜCEL açılış konuşmasında; ‘Sektörün kayıt altına alınması ve mesleki yeterliliğinin iç ticaretimizde ön plana çıkmasında ülkemizin yeterlilik kurumuna değerli çalışmaları için teşekkür ediyorum.’ ifadeleri ile görüşlerini belirtti.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sayın Adem CEYLAN törende yaptığı konuşmada; ‘Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 13 Şubat 2018 tarihli 30331 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğü giren İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmelik ile Mesleki Yeterlilik Belgesine vermiş olduğunuz önemden dolayı başta Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcı Sayın İsmail Yücel olmak üzere ilgili yönetmeliğin yayımlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’ ifadeleri ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın Mesleki Yeterlilik Belgesine vermiş olduğu önemi vurguladı.

130418-2

Veri Paylaşımı Protokolü; yapılan konuşmaların ardından Sayın YÜCEL ile Sayın CEYLAN tarafından imzalandı.

HABER VE DUYURULAR